Proč Salve Natura

Přírodní rostlinné suroviny

Je pro nás důležité, aby byly všechny ingredience čistě rostlinného původu. Naše výrobky proto stojí na kvalitních rostlinných olejích, pšeničné bílkovině, kukuřičném škrobu a přírodních aromatech a esencích.

Výroba pouze bezmasých produktů

Živočišné produkty v naší provozovně doopravdy nenajdete, nemáme totiž žádnou přidruženou výrobu a naše technologická zařízení přicházejí do kontaktu pouze a jenom s rostlinnými složkami. Podle těchto zásad totiž i my sami žijeme.

Bez chemie

Stojíme si za tím, že se zdravá strava hravě obejde bez chemie a chuť daná přírodou je ta nejlepší. Proto v našich výrobcích nenajdete žádné syntetické konzervanty, aromata ani barviva. Snažíme se najít cestu, která je zdravá, nikoli nejjednodušší.

Vegan a vegetarián

Naše výrobky nesou originální logo V&V, které je zárukou, že si kupujete produkt výhradně a čistě rostlinného původu. Není zde ani stopa po vejcích, mléce či jiných živočišných produktech. A jak už napovídá samo logo, jsou samozřejmě vhodné i pro vegetariány a vegany.

Originální receptury

Od počátku si vytváříme vlastní receptury a originální postupy. V nich snoubíme moderní chuťové trendy s tradicí. Rádi zkoušíme nové cesty a inovace, ale zároveň se držíme metod osvědčených téměř dvacetiletou zkušeností. Kvalita je pro nás stále to nejdůležitější.

Pšenice

Základem našich výrobků je pšeničná bílkovina, což je v evropském kontextu docela unikátní. Její nespornou výhodou je, že se dá velmi dobře chuťově zabarvit. Díky tomu můžeme propojit zdraví prospěšnou potravinu s vybranými a prověřenými chutěmi a aromaty.

Zdravé uzení

Že to zní jako protimluv? A slyšeli jste už o tzv. uzení tekutým kouřem? Tato technologie, kterou používáme při výrobě našich rostlinných produktů, se poprvé objevila v Kanadě v 60. letech minulého století a je povážována za nejčistší a nejekologičtější způsob uzení. Kouř, který vznikne pyrolýzou kvalitních pilin, je kondenzován ve vodě a dále se filtruje a čistí. Díky tomu známe jeho přesné složení a víme, že neobsahuje žádné nebezpečné karcinogenní látky.

Středoevropské suroviny

Naše výrobky obsahují pšenici, která vyrostla na polích českých zemědělců. Myslíme si, že pšenice je tradiční plodinou našeho regionu a po staletí tvořila přirozený základ naší stravy, proto není potřeba ji odkudkoli dovážet.

Sója

Obligátní sója je v našich výrobcích zastoupena pouze dvěma procenty, a to jen jako technologická přísada. Dbáme na to, aby naši dodavatelé měli příslušné certifikáty, které zaručují, že sója není nijak geneticky modifikovaná.

Teplá i studená kuchyně

Naše rostlinné uzeniny se hodí pro studenou i teplou kuchyni. Jejich tepelné zpracování je navíc takové, jaké by podle nás mělo být - zdravé, lehké a rychlé.